تبلیغات
درمان اعتیاد و گروه درمانی لژیون مسعود غفاری - دستور جلسه-وظایف رهجو

بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

دستور جلسه-وظایف رهجو

نویسنده :بابک .
تاریخ:یکشنبه 5 دی 1395-09:45 ق.ظ

بنام قدرت مطلق الله

امروز دوشنبه 1395/09/29جلسه با استادی آقای مسعود غفاری و با دستور جلسه وظایف رهجو آغاز شد.

وظیفه به کاری میگن که شرعا و عرفا بر عهده شماست و باید اون کار را انجام بدهید و در قبال انجام آن توقع تشویق و پاداش نداشته باشی.مثلا یک پدر در خانواده وظیفه دارد سر کار برود و مخارج خانه را تامین کند مادر خانواده هم وظیفه دارد به امور داخلی خانه رسیدگی کند هر کدام یک وظیفه ای  دارند که باید آنرا انجام دهند و این چیزی است که گردن آنها است و باید انجام بدهند.
 خیلی از وظایف را خودمان گردن خودمان میگزاریم.شما میتوانید ازدواج بکنید و هم میتوانید ازدواج نکنید!ولی اگر ازدواج کردید اتوماتیک وار یک سری وظایف بر گردن شما می افتد قبل از اینکه کاری انجام بدی باید فکر آنرا بکنی  و این نیست که من ازدواج بکنم بعد بگم نمیخوام وظایفم را انجام بدم.
در رابطه با رهجو هم همین حکم را دارد زمانی که وارد کنگره شد و قبول کرد که یک مسافر و رهجو باشد یک سری کارها را باید انجام دهد یعنی بر گردنش است ، راهنما هم همینطور ،یکسری وظایف بر گردن دارد و هر کدام باید وظایف خودشان را انجام دهند.
وظیفه راهنما این است که سر کلاس حاضر شود  من راهنما چند سال مرتب سر کلاس حاضر میشم به موقع میام،به موقع میرم،در آخر سر هم میگن وظیفه ای که بر گردنت بوده را داری انجام میدی و هیچ تشویقی هم در کار نیست حالا دو جلسه دیر بیام، نیام، اطلاع ندم سریع میگن برای چی نبودی،برای چی وظیفتو انجام ندادی، تذکر میدهند ،توبیخ هم میکنند نمیتونی بگی من سه سال مرتب سر ساعت اومدم، اون وظیفه ات بوده که سر ساعت بیای ولی اگر دوبار نیایی سریع یقه ات را میگیرند .
در اداره شما باید ساعت 8 صبح سر کارت حاضر باشی ،اگر رفتی چه چه ،به به نداره تازه وظیفه ات را انجام دادی ولی اگر دوبار دیر کنی، سریع  شما رو توبیخ میکنند.  رهجو هم همینطور است یک سری کارها را باید انجام بده که جزو وظایف رهجوست و اگر اونها رو انجام نده توبیخ میگردد .

در این جلسه میخواهیم بدانیم من رهجو چه وظایفی بر گردنم است ، میخواهم جزییاتش رو از زبان خودتون در مشارکتها بشنوم.   پس از مشارکت اعضائ لژیون استاد در ادامه بیان کردند:

ما با یک رهجو زمانی به مشکل میخوریم که وظایف خودش را به عنوان یک رهجو نمیداند و کارهایی که میخواهیم و بر گردنش است را انجام نمیدهد ،زمانیکه رهجو وظایف خودش را به خوبی انجام دهد هیچ مسئله  به وجود نمیاید و به بهترین شکل به رهایی میرسد.
همه بچه ها وظیفه خودشان را میدانند ولی یکی از وظایف من این است که باز هم یادآوری بکنم،بازهم تذکر بدم شاید بعضی ها فراموش کردند،شاید یادشون رفته چه کارهایی باید بکنند.یک رهجو  وظیفه ای که به عنوان یک مسافر در کنگره دارد این است که برای رهایی از دام اعتیاد هر آنچه میتواند برای خواسته اش انجام دهد وبا تمام توان حرکت کند.
نمیدونه چه کاری باید انجام بده،اینجا یه راهنما گذاشتن که به شما بگه چه کاری انجام بدی اصلا وظیفه راهنما همین است که به شما بگه چه کاری انجام بدید تا به خواسته خودتان که رهایی از اعتیاد است برسید.مگه میشه ما اینجا بگیم آقا پله ات را کم کن،بعد که میپرسم میگی انجام ندادم!! چندین بار  به شما گفتم شربت باید سر ساعت و به مقدار گفته شده مصرف شود؟باز میپرسم چقدر مصرف کردی،میگه شش وعده در روز،یا بیشتر از اون مقدار مصرف کردم.

برای اینکه به خواسته خودتان برسید باید یکسری اعمال وکارها را انجام بدهید این وظیفه شما در قبال رسیدن به خواسته خودتان است اگر انجام ندهید و یا به صورت کامل و درست انجام ندادید به همان میزان توقع رسیدن به خواسته را داشته باشید اگر حال خوب وخوش میخواهید باید به طور کامل فرمانها را اجرا کنید.
 یکی از وظایف رهجو اینه که داروی درمان سر ساعت و به میزانی که راهنما میگه مصرف بکنه اگه این کارو نکنه بیخود میاد روی صندلی میشینه و اگر رعایت نمیکنه، نیاد.خواب شب،فرمانبرداری از راهنما اینها از وظایف یک رهجو است.مگه یک راهنما از شما چی میخواد؟ما هر چی میگیم برای خودت میگیم،نفع یا ضرری هم که برای من ندارد.اینو یک رهجو باید بفهمه که چیزی که راهنما میگه  اگر گوش کنه و انجام بده نفع اون رو خودش میبره واگر انجام نده ضررش برای خودشه این حداقل چیزی است که  باید بفهمیم .
ما برای این فرمانبرداری میکنیم چون نمیدونیم باید چکار کنیم،اگه میدونستیم که اینجا نبودیم.برای بعضی از ماها فرمانبرداری کردن خیلی سخته،حتی فرمانهای خدا را هم میخواهیم گوش کنیم برای ما سخته،بعد فکر میکنیم بنده خوب خدا هم هستیم.بنده خوب اون کسیه که فرمانها رو اجرا کنه ،مطیع و فرمانبردار باشه، به این میگن تسلیم شدن و اسلام آوردن.

فرمانبرداری یعنی گوش بدی و عمل کنی،انجام بدی،شما دو ماه کارهایی را که میگوییم واقعا گوش بده،درست سفر بکن،اگر حالت خوب نشد، اگر بهتر نشدی  بلند شو بگو حالم بدتر شده و برو.یه موقع هست که ما از وظایفمون آگاهی نداریم،اطلاع نداریم،نمیدونیم وظایفمون چیه،باید به ما بگن که وظایفمون چیه ولی یه موقع هست که از وظایف خودمون اطلاع و آگاهی داریم و میدانیم که چیکار باید بکنیم ولی انجام نمیدیم هدف ما از این دستور جلسه این بود که چرا وظایفی که بر گردن من است و باید انجام بدم را انجام نمیدهم.یه تلنگری باشه برای همه بچه هایی که مشارکت میکنند ومیگویند که باید سر ساعت بیاییم ، سی دی ها رو گوش کنیم و بنویسیم ،مشارکت کنیم و.....  ببینم خود من این کارها را انجام میدم و اگر انجام نمیدم چرا ؟
آیا خواسته ام جدی نسیت؟ آیا ایمان به راهنما و کنگره و روش درمان ندارم؟آیا قدرت انجام عمل در من ضعیف است؟و یا هر چی که هست زودتر پیدا کنم وبا مطرح کردن اون در جلسه به عملکرد درست برسم.

یک مقدار هم راجب وظیفه ای که نسبت به خودمون داریم صحبت کنیم،
اولین وظیفه ای که یک انسان نسبت به خودش دارد این است که از جسم وشهر وجودی خود مراقبت کنه ،آنرا سالم وشاداب نگه دارد به قول استاد سیلور :
"آنچه با انسان شروع میشود یعنی خلق انسان و اندام او برای هیچ کس به اندازه خود او مهم نیست وباید این ارزش ابتدایی را بداند "
حفظ جسم یک ارزش است وما باید اینو بفهمیم وبه اجرا بگذاریم و این باید به عنوان یک وظیفه برای انسان تا زمانی که حیات دارد مطرح باشد وصد البته تخریب آن یک عمل ضد ارزش و گناه است به هر صورت که باشد.
انسان در هر مقطع و در هر جایگاه و وضعیتی که هست اگر وظایف خودش را بداند و بفهمد وانجام بدهد خیلی  راحت زندگی میکنه خیلی از مسایل و مشکلات سر این است که من وظایف خودم را نمیدانم چیست من به عنوان یک پدر،یک همسر،یک فرزند یا یک همسایه و.... باید بدانم وظایفم چیست اگر اینها را شناختم و انجام دادم یک زندگی بسیار عالی خواهم داشت دیگر ناراحت نیستم و غم وغصه ای در کار نیست.

یکی دیگر از وظایف من نسبت به خودم این است که همیشه در پی تغییر شرایط وبهتر کردن آن و رشد و پیشرفت خودم باشم  بعضی وقتها مابه دنبال یکسری مسائل عمیق فلسفی ، اینکه خواسته و هدف من از آمدن به این حلقه حیات چه بوده؟ و....میریم واز آنچه که جلوی چشمان است غافل میشویم .ما اگر دور برمان را نگاه کنیم و ببینیم با چه مشکلاتی روبرو هستیم و در چه شرایطی قرار داریم،میفهمیم که چه چیزهایی را باید تغییر دهیم و وظیفه ام انجام چه کاری میباشد بایدبه اینجا برسم که خواسته وهدف من تغییر دادن ودرست کردن همین چیزها بوده والان تقدیرات منو به اون رسونده ، نباید بر آنچه که برما میگذرد بی توجه باشیم .
دست تقذیر شما رو به هر شکلی با کنگره آشنا کرده وظیفه ات این است که درست سفر کنی و از شرایط بدی که داری رهایی پیدا کنی،الان سفر دومی و توی کنگره هستی وظیفت چیه؟وظیفه تو اینه که رشد وپیشرفت بکنی،وظیفت اینه که به بقیه کمک برسونی تو هم باید یک گوشه از این چرخ تغییر و تحول را بگیری امتحان بدی ،راهنما بشی؛  دقت کنید در چه شرایط و وضعیت هستید همان ها را شروع کنید به درست کردن وبهتر کردن و پیشرفت کردن آنوقت ببینید چقدر رشد و پیشرفت میکنید،چقدر به آرامش و آسایش میرسید.داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
پنجشنبه 16 دی 1395 01:30 ب.ظ
عالی
Mohamad malek
سه شنبه 7 دی 1395 04:31 ب.ظ
ماشاالله... به داداشای گلم محمدوبابک به امیده دیدن رهاییتون.
مرتضی
دوشنبه 6 دی 1395 11:52 ب.ظ
خیلی ممنون از محمد و بابک عزیز بابت زحماتی که به عنوان خدمت بی دریغ انجام میدهید....انشاءالله رهاییتان...
و تشکر از آقا مسعود بابت مطالب پربار
بابک جلوخانلو
دوشنبه 6 دی 1395 11:58 ق.ظ
خدا قوت آقای غفاری خیلی عالی بود.
مسعود غفاری
یکشنبه 5 دی 1395 10:27 ب.ظ
خدا قوت بابک عزیز
شما در راهی قدم گذاشته اید که گرچه خدمت به دیگران است اما بیشترین منفعت را خودتان خواهید برد
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
19
19