تبلیغات
درمان اعتیاد و گروه درمانی لژیون مسعود غفاری - اهمیت حضور در پارک و لژیون برای یک مسافر

بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

اهمیت حضور در پارک و لژیون برای یک مسافر

نویسنده :بابک .
تاریخ:دوشنبه 13 دی 1395-04:46 ب.ظ

بنام خدا
امروز شنبه 1395/10/11 لژیون به استادی آقای مسعود غفاری آغاز شد که استاد در ابتدای جلسه راجب اهمیت حضور یک مسافر در پارک و لژیون سخن گفتند که متن سخنانشان را مکتوب کرده ایم.

خلاصه سخنان استاد:
ما بارها راجب وضعیت یک رهجو تصویر سازی کردیم و گفتم شما مانند کسی هستید که در حال غرق شدن هستید و احتیاج به یک قایق نجات،یک ناجی دارید که لژیون و راهنما حکم قایق نجات و ناجی را دارند که به نجات شما آمده اند دستمان را دراز کردیم و گفتیم اگر میخواهی به ساحل برسی باید سوار بر این قایق شوید،حالا شما ناز میکنید،حضور ندارید،میپیچونید تک تک این مثالها را زدیم و گفتیم ببین در چه وضعیتی هستید،ببینید کیو دارید میپیچونید؟ کسی که برای نجات تو آمده،داری میپیچونی!!پشتت را میکنی!! در نهایت کی ضرر میکنه؟
بعضی وقتها نمیفهمیم،متوجه نمیشویم یا نمیخواهیم بفهمیم،نمیخواهیم بیدار شویم برای کسی که بیداره یک بار یک مطلب را بگیم میفهمه و به اون عمل میکند.کسی هم که خودش رو به خواب زده هزار بار هم که بگیم در اون اثر نداره.

 یک مطلب را صد بار میگیم باز میبینیم دوباره همان اشتباه را تکرار میکند،دوباره همان راه غلط را میرود ما چند بار گفتیم باید در جلسات جمعه پارک حضور داشته باشید بعضی از شما فکر میکنید این جلسات شوخی است،الکی است این همه آدم از سراسر تهران اینجا برای الکی جمع میشن؟یعنی اینها میان اینجا فقط صبحانه بخورند؟هیچ کدام کار و زندگی ندارند؟واقعا تفکراتتان در همین حد است.به هر کی میگم چرا نمیای پارک یا چرا در جلسات حضور نداری ، یه بهونه میتراشه ،آقا گرفتار بودم، کار داشتم، درس داشتم و.... اینو باید بفهمید که کار شما اصلا به من ربطی ندارد شما همه اینها را کار میدانید ولی کار اصلیتان را  که اصلی ترین کار زندگیتان است را کار نمیدانید!!!این شما هستید که باید برنامه کار و زندگیتان را با ما تنظیم کنید نه اینکه من با شما.
 چجوری باید اون وضعیتی  که دارید را برایتان تشریح کنم تا متوجه بشید در چه وضعیتی هستید و چه کاری باید انجام دهید.مثال قطار را زدیم و گفتم شما سوار بر یک قطاری شدید که در حال سقوط است حالا که شما در این قطار هستید چه اولویتهایی دارید؟اولویت با اینه که در این قطار  معامله کنی و پول در بیارید؟تو که سوار این قطار هستید اگر پول هم در بیاری به درد تو نمیخوره.یا میخواهی بری درس بخونی!باز هم به دردت نمیخوره چون داری سقوط میکنی،داری با مخ میخوری زمین فکر درست اینه که اول از قطار پیاده بشم،زنده بمونم،سالم بمونم  به زندگی هم  برسم، برم درس بخونم،معامله کنم و یا هر کار دیگری که دارم.
مهم ترین کار شما در زندگی که بر همه چیز اولویت دارد درمان اعتیاد است؛ سعی کنید این مطلب رو متوجه بشید.
 اگر درمان نکنید پولی که در میاورید برای شما باقی نمیماند.آقایونی که برای درمان می آیند باید تکالیف خودشان را کامل انجام دهند،بایدصبر،حوصله و استقامت داشته باشند ، باید برای درمان خودشان وقت بگذارند آمدی درمان کنی باید برایش وقت بگذارید و راه سومی هم ندارد که شما بیایید اما کارهایی که از شما میخواهم انجام ندهید،مشارکت نکنید،حضور نداشته باشید .
بچه هایی که خوب سفر نمیکنند،که خودشان بهتر از همه میدانند و احتیاج ندارد بگویم  اگر خوب سفرنکنی و کاری که از شما میخواهم را انجام ندهید از همین الان میگم که شما حالتان خوب نمیشود،به آخر خط نمیرسید و اگر به آخر خط هم برسی حال خوبی نخواهی داشت.
به آخر خط رسیدی میگی آقا هنوز حالم خوب نیست،هنوز مشکل جسمی دارم،چرا هنوز افکارم درست نشده؟
 جواب اینها معلومه هزار بار به شما گفتم توجه نکردی ؛

اگر فکرت مشکل دارد به خاطر اینه که به آموزشها توجه نکردی،چون واقعا دلت نمیخواد تفکرت درست بشود،واقعا دلت نمیخواد مطلب یاد بگیرید.
اگر جسمت هنوز مشکل دارد به خاطر اینه که هزار بار گفتم آقا خطا نکن،آقا سر وقت و همان اندازه که میگم بخور،شب به موقع بخواب ، چجوری دیگه باید بگم که چه کارهایی باید بکنید و چه کارهایی نباید بکنید؛ درست چیه غلط چیه!!.وقتی میایید میگید من پنج وعده شربت مصرف میکنم،افسوس میخورم.
بچه هایی که منظم هستند،به طور مرتب در جلسات حضور دارند،جمعه ها جلسات پارک را شرکت میکنند اینها بچه هایی هستند که خوب سفر میکنند من وقتی خوب سفر میکنم علاقه دارم با بچه هایی که خوب سفر میکنند باشم خود پارک یک نشانه است که نشان میدهد که رهجو خوب سفر میکند یا نه؟
بارها اشاره کردم که باید کاری کنیم که سیستم خمر درونی ما تقویت شود اون خمر درونی اون اندورفین،دینورفین که در درون بدن ما ترشح میشود، ما که خمر بیرونی را از جسم میگیریم پس باید چیزی از درون جایگزینش کنیم این پارک اومدنه،این رابطه داشتنه،با هم بازی کردن،گفتن،خندیدن همه اینها باعث تقویت سیستم خمر درونی ما میشود می آیید چند ساعت بازی میکنید ،ورزش میکنید حس میکنید برای یک هفته شارژ شده اید این اتفاقات در درون ما می افتد.
یکی از علتهایی که کنگره انقدر قوی عمل میکند همین برنامه هایی است که برای بچه ها گذاشته است و شما باید از اینها استفاده کنید تا به درمان برسید و این جزء درمان است و خیلی فلسفه ها پشت آن وجود دارد.دو پیام از اساتید کنگره برایتان میگویم روی آنها تفکر کنید :
رعد:
در جایی که قرار دارید بایستی با تمامی قوا در راه انجام فرمان حرکت نمایید .به بازیهای دیگر نگروید که از هدف دور خواهید شد ،گفته ها و فرمانهای گذشته را مرور کنید .انشا الله در روند کارها به سهولت عمل و توفیق خواهید رسید.

سردار:
باید در همه امورات دست به کاری که موظف می باشید ببرید.در همه امور به همه آنچه شما را جلو میراند قیمت بدهید تا به مکان خود نزدیک شوید .ما شما را بیدار نموده ایم که ابتدای به امر کارهای سودمندی انجام بدهید و از هیچ موضوعی ترسی به خود راه ندهید تا در بازگشت آن چیزی باشید که هم خو د و هم خواست عقل است.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
مرتضی
دوشنبه 18 بهمن 1395 11:50 ق.ظ
تشکر بابت انعکاس مطالب در وبلاگ هم از بابک عزیز و هم از محمد عزیز...انشاءالله رهایی اتان به صورت کامل....
و همچنین تشکر از آقا مسعود عزیز بابت وقت و انرژی چه در پارک و چه در لژیون...
یکی از مسائلی که در طول سفر اول مدِ نظرِ خودم بود جدی گرفتن سفر بود که تجهیزات و وسائلی که لازم بود را در طول سفرهمراه خود داشته باشم..این تجهیزات شامل حضور در لژیون به طور مرتب که شامل دروس و مشارکتها و اعلام سفرها بود چه در جلسات عمومی چه در لژیون که با آموزش ها و تفکرات و تجربیات دوستان آشنا شده و آنها را در طول مسیر سفر به کار میبردم چه در صور آشکار و چه در صور پنهان...
و حضور در پارک یعنی کسب انرژی در طول سفر و پیوند بیشتر بین اعضاء و دوستان...برام همیشه جالب بود که در لژیون به صورت تئوری صحبت میکردیم و در پارک آن صحبت ها را عملا میدیدیم...و خیلی وقتها اعمالمان تئوری هایمان را زیز سوال میبرد..ولی به مرور سعی میکردیم که اعمال و حرف هایمان در یک جهت و با تعادل نسبی در یک تراز قرار بگیرد...چه بسا خیلی از دوستان همانطور که خودم مشاهده میکردم خیلی موفق بوده و هستند..و همچنان این امر وجود دارد تا انشاءالله هم خودم و هم بقیه دوستان به تعادل حرف و عمل برسیم با حضور محکم تر در لژیون و پارک....
رضا یمانی
دوشنبه 20 دی 1395 12:56 ق.ظ
عالی بود واقعآ از همه بچهایی که زحمت میکشن مخصوصآ محمد عزیز وبابک دوست داشتنی کمال تشکر وخسته نباشید
تشکر ویژه هم مخصوص استاد عزیز اقا مسعود که بانی این کار عزیم شده ودر اختیار ما قرار داده برای استفاده امسال من
همگی خدا قوت یا علی مدد
پدرام
پنجشنبه 16 دی 1395 07:28 ب.ظ
در ضمن اقا این عكساى وب خیلى خوب هستن اقاغفارى ماشالا نور درخشان عكساى ما هستن
پدرام
پنجشنبه 16 دی 1395 07:24 ب.ظ
اقا عالى بود عالىىىىىى
علی رضا هدایت
پنجشنبه 16 دی 1395 11:39 ق.ظ
باسلام
آقا مسعود وآقا بابك باتشكر از شما پاینده باشید .
بابک جلوخانلو
چهارشنبه 15 دی 1395 05:47 ب.ظ
خدا قوت آقا مسعود
انشالله بتوانیم فرمانهای شما را که رب و مربی ما هستید انجام دهیم.
مسعود غفاری
سه شنبه 14 دی 1395 11:36 ق.ظ
خدا قوت
بسیار عالی
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
19
19