تبلیغات
درمان اعتیاد و گروه درمانی لژیون مسعود غفاری - دستور جلسه لژیون-- با موضوع از حرف تا عمل

بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

دستور جلسه لژیون-- با موضوع از حرف تا عمل

نویسنده :محمد .
تاریخ:چهارشنبه 15 دی 1395-11:39 ب.ظ

امروز پنجشنبه 1395/10/9 جلسه لژیون با استادی آقای مسعود غفاری و کنفرانس آقای فرشید تابناک با موضوع از حرف تا عمل راس ساعت 18:30 شروع به کار نمود. 
خلاصه سخنان استاد:

ابتدا به طور خلاصه توضیحاتی راجع به سی دی از حرف تا عمل برای شما می دهم سپس جلسه را به فرشید واگذار می کنم.

در ابتدا به اصل پندار نیک ،گفتار نیک، کردارنیک اشاره میکنم که وقتی افکار نیک گردد به سمت گفتار واز آنجا کم کم به سمت عملکرد خوب پیش میرویم به طور مثال وقتی می گویید: من دیگر دروغ نمی گویم،و یا از دیگران بخواهید که این کار را انجام ندهند ، اینطور نیست که در درون شما اثر ندارد ، قطعا به مرور زمان در شما اثر می کند به شرط آنکه پشتوانه آن افکار درست واصلاح شده باشد درست کردن هر کدام از این موارد تا رسیدن به مرحله بعدی کار و زمان خاص خود را می طلبد که ما باید آنرا طی نماییم تا به جایی برسیم که فکر ، کلام و عمل ما هر سه یکی شود . سخت بودن مرحله عمل به این علت است که عملا درگیر خیلی چیزها می شوید که گذر کردن از آن شرایط گاهی بسیار دشوار می باشد و همین جاست که درجه خلوص انسان نسبت به رب خود محک میخورد ، تمام بزرگان ما آزمایش و امتحانات سخت را تجربه کرده و از آن سربلند بیرون آمده اند.

گاهی ما یکسری حرف را می زنیم (یا فکر میکنیم)ولی در مرحله عمل طور دیگری عمل می کنیم،آن به این دلیل است که صور آشکار و پنهان با یکدیگر فاصله زیادی دارند و برهم منطبق نیستند  یک پیام در کتاب 60 درجه داریم که می گوید: حقیقت در ادامه نقاب از رخ بر می دارد و جناب مهندس می فرمایند:  یک ذره حقیقت اگر زیر خروارها کوه باشد روزی بر ملا می شود، به معنی اینست که یک حرف را یک مدت زمانی می توانید بزنید و طوری دیگر عمل کنید و حقیقت روزی فاش می شود، این مسئله را برای افرادی می گویم که خوب سفر نمی کنند و عملکردشان با گفتارشان یکی نیست، این یک مدت زمانی پنهان می ماند و حقیقت در پله های بعد مشخص می شود.

مسلئه دیگر که آقای مهندس در این سی دی به آن اشاره کرد و برای من بسیار جالب بود، اینکه حرف را می بایست رو در رو بزنیم، این را ما می دانستیم ولی چرائی آن خیلی برای ما مشخص نبود و علت این مسئله رو در رو حرف زدن اینست که وقتی رو در رو صحبت می کنید یازده حس شما که شامل پنج حس در صور آشکار و پنج حس در صور پنهان و یک حس ششم است، در گیر می شود و این حس شروع به مطلب آوردن برای عقل می کند و انسان بهتر می تواند نتیجه گیری کند که آیا موضوعی درست یا غلط است ولی این حواس در اس ام اس و شکل های دیگر درگیر نمی شود و شروع به قضاوت اشتباه میکند.

 حکایت پیشگامان باز گو می گرددو در اینجا که میگوید کسانی که به کنگره می آیند ذرات مثبتی هستند که .... بیانگر این است که اولا که قدر خودتان را بدانید چون از میان میلیاردها انسان شما جز اولین افرادی هستید که برای درمان وارد کنگره شده اید و قطعا یک حساب و کتابی در کار است و حال که اینجا هستید درست عمل کنید تا  به حداقل کار شما که درمان اعتیاد است برسید.

در کتاب 60 درجه استاد رعد به این موضوع اشاره میکند که " ما برای وصل شما به آنانی که باید بدین طریق رها شوند مقدمات را مهیا خواهیم نمود" ولی باز هم عده ای می گویند این امکان ندارد که کسی دیگر بیاید مقدمات مهیا کند که ما وارد کنگره شویم!!  بله تمام این اتفاقات افتاده که شخصی که در حال حاضر اینجا نشسته به رهایی برسد و بتواند راه درست را در پیش گیرد و اینها بستگی به درک و فهم شما از مسائل و سعی و تلاش خودتان دارد که آیا می خواهید جایگاه تان تغییر کند. آن کاری که کائنات و خداوند باید انجام دهد را می دهد و این شما هستید که توجه ندارید و اگر به درک و فهم لازم برسید به واسطه همین اعتیاد می توانید جایگاه خودتان را در کائنات بالا ببرید و به گفته استاد سردار که می فرمایند: کسانی که در کنگره می مانند و ادامه مسیر می دهند هر یکسالی که در کنگره هستند به اندازه یک دوره حیات یک انسان اطلاعات و آگاهی کسب میکنند. حرف ما اینست، که قدر بدانید و استفاده کنید از شرایطی که برایتان بوجود آمده ، مابقی آنچه پیش می آید به سعی و تلاش خودتان بستگی دارد.

جلسه با حضور استاد به آقای فرشید تابناک واگذار گردید:

به نظر بنده سی دی از حرف تا عمل از پنج قسمت تشکیل شده که به جز حرف و عمل راجع به مسائل بسیار خوب دیگری هم صحبت شده و با سی دی های مستان و یاران ، پیوسته و مرتبط می باشند.

یکی از مشخصه های اصحاب یمین اینست که حرف و عملش به هم نزدیک است و یکی شده و وقتی کسی بتواند این کار را بکند خیلی از مشکلاتش حل شده یکی از تفاوت های انسان با دیگر موجودات در همین است چون انسان صور آشکار و پنهان دارد ولی حیوان فقط دارای صور آشکار است. صور آشکار همین جسم ماست و صور پنهان به نظر بنده همان نفس ما می باشد و زمانی که حرف و عمل یکی باشد، نفس در واقع به شما دستور می دهد و به عملکرد تبدیل می شود حال این عملکرد می تواند منفی یا مثبت باشد و حرف و عمل در بعد منفی به هم نزدیکترند و در بعد مثبت است که سخت می شود، حال چرا سخت می شود یا به عبارتی چرا سخت است که حرف و عمل یکی باشد، همانطور که جناب مهندس می فرمایند در پاسخ باید گفت: اولا به این راحتی امکان ندارد که بخواهید حرف و عملتان یکی باشد و همان شود، چون یکی از ضروریات یکی شدن حرف و عمل تزکیه و پالایش می باشد و تزکیه و پالایش هم کاری نیست که یک روزه اتفاق بیفتد. به طور کلی به صراط مستقیم رفتن کار سختی است.

یکی از نکات اساسی که جناب مهندس روی آن تاکید می کند اینست که آنچه در گذشته انجام داده و در حال حاضر انجام می دهید برای اینکه حرف و عمل یکی شود بسیار مهم است، اکثر ما در گذشته کارهای اشتباه انجام داده ایم، آیا سعی در جبران اشتباه کرده ایم؟ زمانی که بر کار اشتباه اصرار ورزید به تبع آن مجبور می شوید پنهان کاری کنید که این خود مسبب این می شود که حرف و عملتان یکی نشود و برای همین است که همیشه شنیده اید که می گویند با ظاهر انسان به قضاوت آنها نپردازید.

 زمانی که حرف و عملکرد یکی باشد دریچه موفقیت به روی شما باز می شود و خط سومی تشکیل می شود که همان رستگاری است و این زمانی است که دقیقا صور آشکار و پنهان به وحدانیت رسیده باشد و انسان چه در این دنیا و چه در دنیای دیگر در آرامش زندگی می کند.

در قسمت دوم سی دی جناب مهندس به این موضوع اشاره می کند که سعی کنید حرف هایتان را رو در رو بزنید و این دقیقا همان یکی شدن حرف و عمل است، چون زمانی بخواهید ایرادی را به شخصی گوش زد کنید با واسطه پیغام نمی دهید و حرفتان را رو در رو می زنید و این مشکلی است که گریبان گیر جامعه ما شده که سعی میکنیم حرفهایمان را با واسطه به شخصی برسانیم و این مصداق غیبت کردن است که هم در کنگره و هم در دین آن را نفی می کنند. به جرات می توان گفت اگر انسانها سعی کنند و شجاعت به خرج دهند که حرف هایشان را رو در رو بزنند نود درصد مشکلات در همان ابتدا حل  می شود.

یکی از عمده ترین علل که چرا می بایست حرفهایمان را رو در رو بزنیم اینست که زمانی با شخصی رو در رو مذاکره کنیم پنج حس ظاهری و پنج حس باطنی و یک حس ششم درگیر می شوند و به تبادل حس می پردازند و این حس ها خیلی از مسائل را ناخودآگاه حل می کنند و یک آتش تبدیل به آب می شود. اگر یک مذاکره رو در رو نباشد و به شکل مکاتبه باشد نتیجه اش اینست که خشم بیشتر می شود و این حقه اهریمن است که برایتان تصویر سازی ذهنی میکند و منفی ترین تصاویر را برایتان می سازد که در پی آن شروع به قضاوت و غیبت و حکم دادن می کنید و متاسفانه امروزه شبکه های مجازی و عدم رو در رویی افراد منجر به از بین رفتن کانون های خانوادگی شده و یکی از این دسته مشکلات است چون احساسات را نمی توان با کلمات و در دنیای مجازی انتقال داد.

در قسمت سوم سی دی موضوعی که مطرح می شود اینست که چرا انسان به وجود آمد و چرا ابلیس به انسان حسادت کرد. زمانی که انسان به وجود آمد، ابلیس از سجده کردن امتناع کرد و گفت: جنس من از آتش است و انسان از خاک و دلیلی ندارد سجده کنم و علت سجده نکردن هم این بود که پروسه خلقت انسان را درک نکرده و فقط آن جسم خاکی را دیده و چه چیزی والایی را که خداوند در درون انسان قرار داده ندیده، جسم مثل یک تخم می ماند و زمانی که نفس یا روح از آن رها می شود و به پرواز در می آید هیچ وجودی در کائنات یارای مقابله با آن روح یا نفس را ندارد و شیطان به این ادراک از انسان نرسیده که سجده نکرده است.

این نفس یا روح که خداوند به انسان داده بسیار والاست و کسی که بتواند نفس را در خودش به عینیت برساند آن زمان زندگی شکل دیگری دارد و اینها را باید با سفر و آموزش هایی که در همین کنگره داده می شود یاد گرفت.

در قسمت چهارم راجع به مسئله آفرینش صحبت می شود آفرینش، اعداد است و این یک اعتقاد می باشد که دنیا بر اساس ریاضیات بنا شده و به طور کلی آفرینش بر مبنای اعداد است و برای همین است بزرگترین عالمان در یک دوره ریاضیدان بوده اند چون کسی که ریاضیات می داند حساب و کتاب عالم را هم می داند.

همه مسائل در دنیا بر مبنای اعداد است، یعنی چه؟ هر محصولی برای اینکه به ثمر برسد یک مدت زمان لازم دارد که یک عدد است، یک جنین نه ماه زمان لازم دارد تا کامل شود و به دنیا بیاید، می بینید که هر چیزی یک عدد یا مدتی لازم دارد تا به تکامل برسد و این بیانگر اینست که همه چیز در جهان حسابگرایانه است.

قسمت پنجم و آخر سی دی راجع به اینست که چرا این همه از لفظ عقاب استفاده می شود، باید ببینیم عقاب چه خصوصیاتی دارد و یکی از ویژگی های عقاب تیزبینی آن است که هر موجودی را از بلندترین ارتفاع می تواند ببیند که می شود آن را به تشخیص در انسان تشبیه کرد و انسان اگر بتواند به این نقطه از آگاهی و تفکر برسد که کوچکترین موضوعات را که تفکیکشان از هم دشوار است تشخیص دهد کلی از مسائل جلو می باشد، بین خوبی و بدی فاصله کمی است و کسی که بتواند خوبی را تشخیص دهد در تمام مراحل زندگی برنده است. عقاب شوق پرواز دارد و نفس انسان هم ذاتا اشتیاق به پرواز دارد، عقاب آنقدر هوش دارد که آشیانه را جایی بسازد که کمترین آسیب را ببیند و انسان هم اگر به آن مرتبه از عقل و تفکر برسد به راحتی زندگی را دستخوش خطر نمی کند و طوری زندگی اش را می سازد که با هر طوفانی به هم نریزد.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
cobra viagra preis
شنبه 18 خرداد 1398 12:13 ق.ظ

My relatives always say that I am killing my time here at web, except I know I am getting familiarity all the time by reading such good posts.
دوشنبه 18 بهمن 1395 11:31 ق.ظ
ممنون محمد جان....
و تشکر از آقا مسعود و فرشید...
واقعا حرف تا عمل امون چقدر فاصله است..انشاءالله بتونیم این فاصله رو کمتر و کمتر کنیم
بابک جلوخانلو
جمعه 17 دی 1395 11:47 ب.ظ
خدا قوت محمد جان
علی باقری
پنجشنبه 16 دی 1395 01:26 ب.ظ
خسته نباشی محمد جان خدا قوت
mohamad malek
پنجشنبه 16 دی 1395 01:00 ب.ظ
محمد جان مرسی از تمامی زحماتت خیلی عالی بود ماشالله
مسعود غفاری
پنجشنبه 16 دی 1395 12:20 ب.ظ
خدا قوت
بسیار عالی است محمد جان
پیام برای کسانی که به دنیای تازه قدم نهاده و به خویش خویشتن توجه می نمایند؛بر شما واجب و ضروری است که از سخن به نقطه عمل حرکت بنمایید و بر زمین و سما توجه کنید.با اندیشه ژرف خود به رحمت ماورا ایمان راسخ داشته باشید و بدانید که پاداش شما دست همیاری شما را خواهد داد،آنگاه بذر نیکو بکار ویا تخم و دانه باارزش ،هم قوت کافی و سایبان هایتان افراشته خواهد شد .پس آن کنید که فرمان است.
شما پیام را بدهید،آنان که قطره نیکو ،زمینشان را آبیاری کرده باشد بی شک ،به سمت ما سرافراز باز خواهند گشت،این مطلب وعده ای است که بارها انجام پذیرفته،نیازی به تفکر ندارد.(سردار)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
19
19