بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

پیام سی دی ساختمان جسم ۶

نویسنده :بابک .
تاریخ:سه شنبه 17 اردیبهشت 1398-01:22 ب.ظ

بنام قدرت مطلق الله

اگر مادر شیر دادن به فرزند را قطع کند و او از شیر خشک استفاده کند، طبیعی است که مواد مخدر طبیعی دیگر به آن صورت به‌صورت کامل به نوزاد نمی‌رسد و می‌تواند مشکلاتی را برای نوزاد به وجود بیاورد. در این شرایط من تصور می‌کنم شاید حتی دادن شیر گاو و یا گوسفند طبیعی برای نوزاد با در نظر گرفتن مسائل بهداشتی، در شرایطی که امکان شیر دادن نوزاد از طرف مادر امکان ندارد، به دلیل بودن مواد مخدر طبیعی در شیر آن‌ها، به‌مراتب بهتر از شیر خشک است.

به‌هرتقدیر متوقف کردن بازی‌های دومینوی مادر و نوزاد بایستی تا دو سال ادامه داشته باشد و اگر به هر دلیلی در مقطعی متوقف گردد طبیعی است که مشکلات روحی، روانی و جسمی را برای مادر و نوزاد به وجود آورد، در اینجا ممکن است سؤال شود مگر بدن حیوانات هم مواد مخدر تولید می‌کند! همان‌طوری که قبلاً هم اشاره کردم، حیوانات در طبیعت به دلیل نداشتن بیمارستان، پزشک و غیره در بین خودشان به‌مراتب وابستگی بسیار شدید و بالایی به مواد مخدر طبیعیِ خودشان دارند، حتی بیشتر از انسان، به همین دلیل شیر حیوانات هم حاوی مواد شبه افیونی مخصوص به خود می‌باشد.

بنابراین تاکنون دو موضوع بسیار مهم و کلیدی را مورد ارزیابی قرار دادیم که وابسته به سیستم ایکس بود که البته این دو بیماری تقریباً علت آن‌ها مجهول بوده و راه درمان قطعی برای آن‌ها وجود نداشت که یکی بیماری اعتیاد بود که متوجه شدیم در اثر جایگزین شدن مواد مخدر خارجی به‌مرورزمان و به‌آرامی، جایگزین مواد مخدر طبیعیِ جسم می‌گردد که برای درمان آن بایستی تولید و تعادل مواد مخدر طبیعی جسم مجدداً در طول زمان، بایستی آن‌ها را به حالت تعادل درآورد که این زمان حداقل برای اعتیاد ده ماه و برای سایر بیماری‌ها دو برابر است.

و دومین بیماری افسردگی پس از زایمان بود که علت آن را نیز ازنظر فیزیولوژی در حد امکان بررسی خیلی سطحی و کوتاهی انجام دادیم.

اکنون نگاه می‌کنیم به مثلث ساختار جسم و آن را دوباره مشاهده می‌کنیم، در مورد مواد اولیه خارجی که وارد جسم می‌شود و شامل جدول مندلیف می‌باشد مشاهده کردیم و توضیح اجمالی داده شد، ولی مواد دیگری نیز در طبیعت وجود دارد و موردنیاز و ساخت‌وساز جسم می‌باشد که در جدول مندلیف وجود ندارد، لازم به توضیح است عناصر تشکیل‌دهنده‌ی جدول مندلیف تماماً به‌صورت اتم می‌باشند، یعنی فقط یک عنصر می‌باشد ولی این مواد به‌صورت مولکول می‌باشد که از چندین اتم تشکیل‌شده که مختصری در مورد آن‌ها به میزانی که ما را متوجه کند که چقدر این مواد می‌تواند در ساخت‌وساز و یا سلامتی بدن ما مؤثر باشد، مطرح می‌شود.

ویتامین‌ها گروهی از مواد عالی و مغذی و ضروری شناخته‌شده موردنیاز بدن هستند، بدن انسان قادر به ساختن ویتامین‌ها نیست، میدانیم که ویتامین‌ها در بدن انرژی تولید نمی‌کنند ولی برای انجام واکنش‌های انرژی‌زا لازم است، اما خودشان جزء سیستم قرار نمی‌گیرند. ویتامین‌ها برای متابولیسم، مواد غذایی و اعمال حیاتیِ بدن و رشد و نمو و تندرستی ضرورت دارند، تغذیه ناقص و رژیم غذاییِ نامناسب، بابت کمبود و یا فقدان یک و یا چند ویتامین می‌شود و سبب بروز بیماری‌های مختلف در انسان می‌شود، به‌عبارت‌دیگر اگر فردی از گرسنگی در حال مرگ است، اگر ویتامین بخورد، از مرگ او نمی‌تواند خوردن ویتامین جلوگیری کند، ولی نخوردن ویتامین‌ها باعث به وجود آمدن مشکلاتی می‌گردد که حتی در شرایطی ممکن است آسیب جدی به جسم بزند.

منبع اصلی ویتامین‌ها

منبع اصلی ویتامین‌ها معمولاً در میوه‌ها و سبزیجات می‌باشد؛ و در بعضی قسمت‌های حیوانی هم هست.

اکنون فقط ما مختصری در مورد ویتامین‌ها صحبت می‌کنیم تا ارزش وجودی آن‌ها را بهتر درک کنیم، اگرچه گاهی اوقات برای جذب یک ویتامین، ما نیاز به چند ویتامین داریم و بهترین راه برای جذب ویتامین‌ها بسیار منطقی است که از مواد غذایی و میوه‌جات استفاده کنیم و در صورت ضرورت و یا تجویز پزشک، ویتامین‌های دارویی را مورداستفاده قرار دهیم؛ و حال برای نمونه فقط به چند ویتامین می‌پردازیم.

ویتامین سی: ترمیم بافت‌ها، التیام زخم‌ها، تولید گلبول‌های قرمز و هموگلوبین (هموگلوبین پروتئینی است که در گلبول‌های قرمز خون وجود دارد و نقش حمل‌کننده اکسیژن و دی‌اکسید کربن را بر عهده دارد.) کلاژن هم پروتئینی است که در تمام بدن وجود دارد و درواقع ترکیب اصلی سازنده‌ی غضروف‌ها، عضلات، استخوان‌ها، پوست و تاندوم‌ها محسوب می‌شود. لق شدن دندان‌ها، پاره شدن غضروف‌ها، خونریزی، تورم لثه‌ها، کبودشدن پوست یا ایجاد نقاط قرمز روی پوست، درد مفاصل و ضعف عضلانی، عدم بهبود زخم‌ها، خستگی و گاهی افسردگی.

ویتامین آ: نقش اساسی در بینایی خصوصاً دید در شب، رشد استخوان‌ها، تولیدمثل، سلامت پوست، رشد دندان‌ها. نبود ویتامین آ در بدن باعث: خشکیِ چشم، مشکلات رشد کودکان، اخلال در التیام زخم‌ها، پوستی خشک و ناصاف، پوسته‌شدن و ریزش پوست.

منابع ویتامین آ: جگر، تخم‌مرغ، شیر پرچرب، خامه، کره، پنیر چرب، سیب‌زمینی، هویج، اسفناج، فلفل، کلم، کدوتنبل، کدوحلوایی، زردآلو، طالبی زرد، انبه.

ویتامین کا: فرآیند انعقاد خون.

علائم کمبود ویتامین کا: خونریزی از دهان، خونریزی مجاری ادرار و تناسلی، خونریزی معده، خونریزی روده‌ها، خونریزی پوست.

منابع ویتامین کا: جگر، پنیر، شیر و زرده‌ی تخم‌مرغ، سبزیجات دارای برگ‌های پهن، چای سبز، اسفناج، شلغم، کلم پیچ، گل‌کلم، کاهو، ریحان، آویشن، شاهی، روغن سویا، نخود سبز.

ویتامین د: افزایش، قدرت و هماهنگی عضلات، پیشگیری از بروز بیماری‌هایی مانند راشیتیسم در کودکان، رشد و استحکام استخوان‌ها، رشد سلول‌ها، برای جذب کلسیم ویتامین د، در روده ضروری است، اگر نباشد کلسیم جذب نمی‌شود، سپس به ماهیچه‌ها سرایت می‌کند.

علائم کمبود ویتامین د: بزرگی جمجمه، زائده‌های دکمه مانند روی ستون فقرات، برجستگی سینه، پهن شدن مچ دست‌وپا، کاهش تراکم استخوان، دردهای شدید در قسمت پا و کمر.

منابع ویتامین د: آفتاب، منابع گیاهی مثل غلات و برخی سبزیجات و میوه‌جات، منابع حیوانی مثل کره، روغن، کبد ماهی، زرده‌ی تخم‌مرغ، خامه، جگر، ماهی ساردین.

ویتامین ب ۱: رشد طبیعی، حفظ کارکرد قلب و دستگاه گوارش و عصبی و بهبود کارکرد مغز.

علائم کمبود ویتامین ب ۱: کاهش اشتها، خستگی، کاهش وزن، ضعف عمومی، آسیب اعصاب انتهای دست‌وپا، سردرد، افزایش سرعت ضربان قلب، حالت تهوع.

منابع ویتامین ب ۱: نخودفرنگی، مغزی‌ات، سویا، اسفناج، نان، گوشت گاو و جگر.

در این مرحله نیز کاملاً متوجه شدیم که چقدر موادهای اولیه‌ی مختلفی موردنیاز شهر وجودی یا جسم ماست.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
http://tabletten-fur-gelenke-rezeptfreie.eu/rubaxx.html
دوشنبه 14 بهمن 1398 06:25 ب.ظ
How are you, neat internet site you've presently.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
19
19شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic