بیایید این آتش ویرانگر را مهار کنیم!

سی دی ساختمان جسم 3

نویسنده :بابک .
تاریخ:سه شنبه 17 اردیبهشت 1398-01:28 ب.ظ


بنام قدرت مطلق الله
گویی هر جسمِ انسان دارای یک انبار بزرگ متحرک یا جاری می‌باشد که هرچه موردنیازش باشد برای ساخت‌وساز و ترمیم خودش برمی‌دارد و این انبار بزرگ مرتباً خالی و پر می‌شود و بایستی به‌گونه‌ای مدیریت شود که هر وقت مسئولین و یا نیروهای جسم به سراغ یک ماده می‌روند، این ماده در قفسه‌های ثابت و متحرک جسم وجود داشته باشد. برای مثال: اگر ما به پتاسیم احتیاج داریم، اگر به سراغ قفسه‌ی پتاسیم رفتیم، پتاسیم لازم در قفسه وجود داشته باشد، چون این مواد اولیه برای بازسازیِ جسم نقش بسیار سازنده‌ای دارد.

در این قسمت می‌توانیم با رساندن مواد اولیه به جسم، از بروز بیماری‌های متعدد جلوگیری نماییم و یا کلیه بیماری‌هایی هم که در اثر این مواد به وجود آمده‌اند، درمان شوند. حال اینجا لازم است که بگوییم که این مواد اولیه که تاکنون در مورد آن‌ها صحبت کرده‌ایم، به همه‌ی آن‌ها مواد اولیه وارداتی هستند که از خارج از شهر وجودی یا جسم ما، بایستی تهیه و وارد جسم گردند. ولی در این ساخت‌وساز و ترمیم جسم، احتیاج به یک سری موادی داریم که در طبیعت ممکن است وجود نداشته باشد و بایستی این مواد، در کارخانجات خود جسم تهیه شود. ممکن است پرسیده شود تولید این مواد به چه درد می‌خورد! مگر مواد خارجی یا همان صد و دو عنصر جدول مندلیف جوابگوی جسم ما نیست؟! بایستی بگوییم همان‌طوری که ما جسم خود را شهر وجودی نامیده‌ایم، بنابراین، این شهر وجودی یا جسم ما، خیلی شباهت‌ها به یک شهر معمولی دارد.

یک شهر معمولی نمی‌تواند تمام مایحتاج خود را از دامان طبیعت بگیرد، زیرا در یک شهر ما به موادی احتیاج داریم که بایستی ساکنین شهر این مواد را خودشان تولید کنند، برای نمونه یک پالایشگاه را در نظر بگیریم که ما به آن نفت خام می‌دهیم و این پالایشگاه ممکن است ده‌ها و صدها و شاید هم هزاران مواد را تولید کند و به ما بدهد، میدانیم که نفت شاید فقط به کار سوختن بیاید و آن‌هم به‌صورت ناقص! ولی همین نفت در پالایشگاه تبدیل به بنزین سفید، گازوئیل، سوخت هواپیما، انواع و اقسام مواد پتروشیمی می‌گردد که ما وجود آن‌ها را در تمامی وسایل زندگی خود احساس می‌کنیم، از پوشاک گرفته تا ظرف‌های غذاخوری و خیلی چیزهای دیگر.

بنابراین ما برای جسم احتیاج به موادی داریم که بایستی خودِ جسم تولید کند، مثلاً برای خوابیدن جسم که تقریباً برای بیهوشی است، ما احتیاج به مواد بی‌هوش کننده داریم، پس بایستی جسم این مواد را تولید کند که برای خوابیدن حداقل ما نیاز به سه تا ماده داریم: استیل کولین، سروتونین، آدرنالین و همین‌طور ده‌ها، صدها و هزاران ماده‌ی دیگر که در قسمت‌های مختلف جسم مثل مغز و یا سایر غدد تولید می‌شود که در شرایط مختلف در اختیار قسمت‌های مختلف جسم قرار می‌گیرد. برای نمونه مواد بسیار نیرومندی مثل انکفالین ها که مربوط به سیستم ضد درد هستند. دینورفین ها، اندرفین ها که به‌مراتب قوی‌تر از مورفین هستند و مواد محرکی مثل دوپامین یا ماده‌ی ضدافسردگی مثل سروتونین، در سیستم‌های مختلف یا قسمت‌های مختلف تولید می‌گردند که من مجموع این مواد را که شامل نوروترانسمیترها، ناقل‌های عصبی، هورمون‌ها، میدیاتورها و تمامی غدد درون‌ریز و برون‌ریز می‌باشند که تمامی وضعیت مختلف فیزیولوژی و همچنین تعادل روحی و روانی و یا خلق‌وخوی ما را تحت کنترل خود قرار دارند را مواد تولیدات داخلی و یا سیستم ایکس نهاده‌ام. هنوز خیلی از مسائل این سیستم و مواد آن مجهول و کشف نشده است و لازم است بدانیم که همان‌طوری که اشاره کردم، تمامی حالات خوش‌خلقی و بدخلقی و مسائل خواب‌وبیداری و شادی و افسردگی و گوشه‌نشینی و حتی مسائل زناشویی، امیدواری و ناامیدی و حالت‌های مختلف دیگر روحی و روانی ما، تحت سیستم ایکس یا تولیدات داخلیِ جسم ما می‌باشد.

بنابراین اگر بخواهیم ساخت‌وساز یا خرابی‌ها در شهر وجودی یا جسم خود را موردبررسی قرار بدهیم به سه مؤلفه برخورد می‌کنیم که سازنده و نگه‌دارنده و ترمیم‌کننده‌ی جسم ما می‌باشند:

الف: مواد اولیه خارجی که آن‌ها را توضیح دادیم که شامل صد و دو عنصر جدول آقای مندلیف، دانشمند بزرگ است.

ب: مواد تولیدات داخل که شامل کلیه‌ی ناقل‌های عصبی و درمجموع میدیاتورها و هورمون‌ها و غدد درون‌ریز و برون‌ریز که گفتیم سیستم ایکس هستند.

ج: ژن که نقشه‌ی اصلی و اساسی ساختار جسم می‌باشد که به‌صورت ارثی به ما منتقل می‌شود و حتی مقدار کمّی و کیفیِ مواد مخدر طبیعیِ جسم و همچنین مواد محرک و سایر موارد دیگر تولید جسم، بر عهده‌ی ژن‌ها می‌باشد.

ما برای روشن شدن موضوع به‌قدر کافی در مورد مواد اولیه خارجیِ موردنیاز جسم صحبت کردیم و حال مقداری به مواد تولید داخل یا سیستم ایکس می‌پردازیم و از میان مواد مختلف تولید داخل جسم و اهمیت مواد مخدر طبیعی، مواد محرک طبیعی، مواد ضد درد طبیعی، مواد ضدافسردگی طبیعیِ جسم می‌پردازیم. موضوع را با یک پرسش مطرح می‌کنیم و آن پرسش این است که لطفاً بفرمایید

علائم زیر مربوط به چه بیماری‌ای است:

افسردگی، زودرنجی، خستگی، بی‌خوابی، تغییر اشتها، لذت نبردن از هیچ‌چیز، از دست دادن علاقه به روابط جنسی، افکار منفی، اضطراب، اجتناب از افراد دیگر، ناامیدی، افکار خودکشی، علائم روان‌پریشی.

حتماً و قطعاً پاسخ‌خواهید داد که این علائم ذکرشده، مربوط به سندروم محرومیت از مواد مخدر و یا ترک اعتیاد و یا قطع مصرف مواد محرک یا مواد مخدر و یا الکل می‌باشد که البته پاسخ شما کاملاً صحیح می‌باشد و با توجه به اطلاعات شما در مورد اعتیاد و درمان آن کاملاً منطقی بود که این پاسخ را بدهید. جالب است که بگوییم این علائم مربوط به بیماریِ افسردگی پس از زایمان می‌باشد و آن نوعی افسردگی است، به روایتی در بین پنج‌تا بیست‌وپنج درصد، به روایتی دیگر هر خانمی که صاحب فرزند شود ممکن است افسردگی پس از زایمان را تجربه کند که در دانشنامه‌ی ویکی‌پدیا چنین آمده است: بی‌خوابی شدید، بی‌ثباتی خلق‌وخوی و احساس خستگی از علائم شایع افسردگی پس از زایمان است، باورهای هذیانی و فکرهای خودکشی و دیگر کشی ممکن است پدید آید. به همین دلیل با توجه به خطر درانداختن جان مادر و فرزند، ممکن است از فوریت‌های پزشکی شمرده شود و این بیماری ممکن است بین دو هفته تا یک سال طول بکشد.

بنابراین اکنون چه نتیجه‌ای ما می‌توانیم از این مقایسه بگیریم، زیرا گفتیم که برای خانم‌هایی که زایمان می‌کنند و گرفتار افسردگیِ پس از زایمان می‌شوند، علائمی که برای آن‌ها به وجود می‌آید، دقیقاً مشابه افراد معتاد است که مصرف مواد مخدر را قطع کرده‌اند یا به آن‌ها نرسیده است.

اکنون این پرسش مطرح می‌شود که ما چگونه می‌توانیم این موضوع را توجیه کنیم و یا چگونه می‌توانیم از این شباهت حیرت‌انگیز نتیجه‌گیری کنیم!

برای روشن شدن موضوع به سراغ فرد معتاد می‌رویم و از او می‌خواهیم که مصرف مواد مخدر خودش را قطع کند، البته فردی که خودش داوطلب ترک اعتیاد باشد و فرد معتاد مواد مخدر خودش را قطع می‌کند، پس از گذشت حدود بیست‌وچهار ساعت، مشاهده خواهیم کرد به‌آرامی علائم زیر که قبلاً گفتیم، در او خود را نشان می‌دهد:

افسردگی، زودرنجی، خستگی، بی‌خوابی، تغییر اشتها، لذت نبردن از هیچ‌چیز، از دست دادن علایق به روابط جنسی، افکار منفی، اضطراب، اجتناب از افراد دیگر، ناامیدی، افکار خودکشی، علائم روان‌پریشی.

حال دوباره پرسش این است که چه علت این علائم در فرد معتاد مشاهده‌شده است، حتماً پاسخ‌خواهید داد این موضوع کاملاً روشن است، برای فرد معتاد به علت مصرف نکردن مواد مخدر یا مصرف خودش می‌باشد.

چرا برای آن‌ها این علائم مشاهده نمی‌شود، حتماً دوباره پاسخ‌خواهید داد که او به مواد مخدر و یا مواد مصرفی خودش عادت کرده و این خیلی طبیعی است.

حال دوباره پرسش این است که به چه علت این علائم در فرد معتاد مشاهده نشد، حتماً پاسخ‌خواهید داد، این موضوع کاملاً روشن است به علت مصرف نکردن مواد مخدر یا مواد مصرفی خودش! ولی من پاسخ می‌دهم خیلی از انسان‌ها  مواد مخدر مصرف نمی‌کنند چرا برای آن‌ها این علائم مشاهده نمی‌شود! حتماً دوباره پاسخ‌خواهید داد که او به مواد مخدر یا مواد مصرفی خودش عادت کرده است و این خیلی طبیعی است، ولی من هم پاسخ می‌دهم من هم به خوردن نان و پنیر در صبحانه عادت کرده‌ام ولی چرا اگر پنیر نخورم این علائم ظاهر نمی‌شود! درصورتی‌که چندین سال است که من هر صبح پنیر می‌خورم و یا من اگر آب‌پرتقال یا آب انگور و یا هر نوع آشامیدنی مصرف کنم، تغییرات چندانی در خلق‌وخوی من مشاهده نمی‌شود، درصورتی‌که اگر از مشروبات الکلی استفاده کنم از خود بیخود  می‌شوم و اثرات مستی در من ظاهر خواهد شد که بعضی از سخنانم و یا حرکات و رفتارم ممکن است کنترل لازم را نداشته باشد، این تفاوت از کجا سرچشمه می‌گیرد.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
Admin Logo
themebox Logo
19
19شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic