درمان اعتیاد و گروه درمانی لژیون مسعود غفاری این وبلاگ متعلق به لژیون مسافر مسعود غفاری از کمک راهنمایان کنگره60 میباشد خداوند را سپاس که شرایطی فراهم آمد تا بتوانیم بگوییم : درمان اعتیاد حاصل می شود به شرط آنکه راه را یافته باشیم و این راه به همت بلند معلم بزرگوارم جناب مهندس دژاکام سالها پیش یافته شد و به ما انتقال داده شد ، حال ما نیز وظیفه داریم تا این تجربیات را به دیگران انتقال دهیم. tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com 2018-05-25T20:25:27+01:00 mihanblog.com متن سی دی"رمضان"از مهندس-قسمت دوم 2018-05-08T17:36:34+01:00 2018-05-08T17:36:34+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/317 بابک . رمضانبه نام قدرت مطلق اللهماشین دادیم تعمیرگاه ،دوسال پیش،ده هزارتومن را که 80000گرفته ،هیچ،35 لیتر بنزین هم که تو باکش بوده،خالی کرده.میگم چرابنزین خالی کردی،میگه خواستیم دکوو را بزنیم ، بشویی،گفتم خب حالا می خواهی فلان قطعه را بزنی ،1 لیتر بنزین می خواد 30 لیتر که نمی خواهد،می خوای یه کاسه بشوری یا یه میکروفون بشوری ،می گی 30 لیتر بنزین مصرف کردم!اون فاقد جهان بینی است.اونم که شیر را از بز به سبو ریختی ،آب درآن شیر درآویختی.اونم که شیررا می دوشه وآب را میبنده توش،فاقد جهان بینی . برای رهنمون

رمضان

images

به نام قدرت مطلق الله

ماشین دادیم تعمیرگاه ،دوسال پیش،ده هزارتومن را که 80000گرفته ،هیچ،35 لیتر بنزین هم که تو باکش بوده،خالی کرده.میگم چرابنزین خالی کردی،میگه خواستیم دکوو را بزنیم ، بشویی،گفتم خب حالا می خواهی فلان قطعه را بزنی ،1 لیتر بنزین می خواد 30 لیتر که نمی خواهد،می خوای یه کاسه بشوری یا یه میکروفون بشوری ،می گی 30 لیتر بنزین مصرف کردم!اون فاقد جهان بینی است.اونم که شیر را از بز به سبو ریختی ،آب درآن شیر درآویختی.اونم که شیررا می دوشه وآب را میبنده توش،فاقد جهان بینی . برای رهنمون بشر یعنی این . یعنی آب توشیر نریزی ،یعنی نزول نخورید ،یعنی باک بنزین یارو را خالی نکنید.یعنی 10000را 100000 نگیرید.اسم خودتم یه اسم خاص نگذاری.این یعنی جهان بینی آقای فرماندار،استاندار،وکیل.آقای وزیر …پس جهان بینی در همه جا مطرحه.

مساله روزه ،جسم ،روان،جهان بینی. روزه چه کار با جسم ما می کند؟برای جسم ما، مفید است یا مفید نیست؟یکی یکی نگاه می کنیم.می آییم ماشین های صنعتی را نگاه می کنیم،آیا شما می توانید یه کوره را کاری کنید که دائم کار بکند؟یعنی موتور دائم 24ساعته کاربکند؟یا دیگهای بخار دائما” کار بکند؟خیلی تاسیسات.شما می گید مکانیک وماشین ها با بدن انسان فرق می کند.!

بدنانسان ،دقیقا” یک ماشین است.جسم انسان دقیقا” یک ماشین است.با ماشین فرقی نمی کند.جسمش را می گویم.بلکه یک ماشین بسیار بسیارپیچیده ؛اگر کبد انسان را نگاه بکنید،یک پالایشگاه به اندازه ی پالایشگاه تهران نمی تواند کار کبد را انجام بدهد.اگرکلیه ها را نگاه بکنید،یک تصویه خانه بسیار عظیم ،می خواد که کار کلیه ها را انجام بدهد.هر قسمت را نگاه بکنید،برای خودش یک کارخانه است،یک صنعت است.شما بخواهیدیک ماشین درست کنید مثل دست ،مثل انگشتها کار بکند ،می دانید چقدرعظیم وبزرگ می شود.من می خواهم این خودکار را بردارم دستم میاد به طرف خودکار،انگشتهام باز میشه فشاری که وارد می کنه،یک فشار دیگر است،اگر بخوام لیوان آب را بردارم ،اگر فشاری که برای خودکار برمی دارم ،برای لیوان آب بکار بگیرم،لیوان آب بلند نمیشه.


]]>
متن سی دی"رمضان"از مهندس-قسمت اول 2018-05-08T17:32:03+01:00 2018-05-08T17:32:03+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/316 بابک . رمضانبه نام قدرت مطلق اللهامروز 19 خرداد 1394خوشحالم میبینم اکثر بچه ها دارند آدامس می خورند وخوردن آدامس نشانه ی خیلی خوبی است.بچه هایی که تا چند وقت پیش آدامس نمی خوردن حالا همه مشغول جویدن آدامس هستند واین خیلی باعث خوشحالی است.مطلبی را که می خواهم امروز بیان کنم،مربوط به تاریخ 26/8/80 است که شاگرد با استادش باهمدیگر صحبت می کنند؛در این قصه ی ادامه دار ما.عنوان این مطلب (عظیم ترین مکتوب) که کتاب آسمانی ماست.برای اینکه بدانید ما هم درجای خویش که هم هست وهم نیست،به گونه ای رمضان را آغاز ن

رمضان

images

به نام قدرت مطلق الله

امروز 19 خرداد 1394

خوشحالم میبینم اکثر بچه ها دارند آدامس می خورند وخوردن آدامس نشانه ی خیلی خوبی است.بچه هایی که تا چند وقت پیش آدامس نمی خوردن حالا همه مشغول جویدن آدامس هستند واین خیلی باعث خوشحالی است.

مطلبی را که می خواهم امروز بیان کنم،مربوط به تاریخ 26/8/80 است که شاگرد با استادش باهمدیگر صحبت می کنند؛در این قصه ی ادامه دار ما.

عنوان این مطلب (عظیم ترین مکتوب) که کتاب آسمانی ماست.

برای اینکه بدانید ما هم درجای خویش که هم هست وهم نیست،به گونه ای رمضان را آغاز نمودیم از خواسته های خودکه می دانید ،درخواستی نداریم .این ماه مبارک معلم خوبی است برای آنانی که برای تزکیه ی خویش با آگاهی تلاش می نمایند.برای فهمیدن وجذب مطالب،در گفته ها بایستی دلی روشن وقلبی پر از نور باشد.وتوان واندیشه در آن مانند امواج ونور روشنایی داشته باشد.این عمل شما نشان از این است که در اعماق وجود هستی انسانها چراغی روشن بنمائید که این سبب رهایی یا راهی باشد تا از اعماق تاریکی ،به طرف روشنایی قدم بردارد .کتاب اول بایستی خوب در دلها جای بیابد وفهم گرددوآنگاه می شود از آن آنچه ارسال شده می شود،برای باز کردن عظیم ترین مکتوب ارسالی به کار آید ،نام آنرا خود می دانید.واما آموزش وتعلیم دادن شما که به مطالبی منتهی می شود ،بسیار خوب است زیرا در آن حالت اشارات را خوب خواهید دید.این دستور می گوید: ما  هم خوشحالیم زیرا کلید باز می شود واز آنچه می خوانید ومکتوب می کنید،مانند یک مساله به نظر بسیار سخت ویا کلیدی ،کائنات را در ساده ترین کلمات به رشته تحریر درمی آورید که جایگاه دانش وادراک را مشخص می نماید.به عبارتی به اقیانوس غلبه یافته ودرآن به آرامی غوطه ور می شوید ویک بار دیگرآموزشی به گونه ای دیگر درخور اندیشمندان ظهور می یابد که با دید بصیرت به آن بنگرد وکلیدهارا بیابند وبه کاربگیرند وعبادت الله رابا تمام وکمال انجام بدهند.

]]>
سی دی ترس استاد امین دژاکام 2018-05-04T15:39:58+01:00 2018-05-04T15:39:58+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/306 بابک . اگر بخواهیم موضوع ترس را بشکافیم و بر روی آن متمرکز شویم با چند سوال مواجه می شویم: 1) ماهیت ترس چیست؟2) ترس چگونه بوجود می آید؟3) آیا ترس چیز خوبی است؟4) آیا ترس چیز بدی است؟ ممکن است موضوعی در زندگی شخصی بوجود آید و او بترسد و در مقابل همان موضوع برای شخص دیگری ترس را به همراه نداشته باشد.برای مثال شخصی که مصرف کننده مواد مخدر است از موارد بسیاری ترس دارد برای نمونه: ترس از مامور کلانتری، ترس از مهمانی رفتن، ترس از مسافرت رفتن و . . . و هنگامی که به درمان رسید بسیاری از همین ترسهای
نتیجه تصویری برای امین دژاکام
اگر بخواهیم موضوع ترس را بشکافیم و بر روی آن متمرکز شویم با چند سوال مواجه می شویم:

 

1) ماهیت ترس چیست؟

2) ترس چگونه بوجود می آید؟

3) آیا ترس چیز خوبی است؟

4) آیا ترس چیز بدی است؟

 

ممکن است موضوعی در زندگی شخصی بوجود آید و او بترسد و در مقابل همان موضوع برای شخص دیگری ترس را به همراه نداشته باشد.

برای مثال شخصی که مصرف کننده مواد مخدر است از موارد بسیاری ترس دارد برای نمونه: ترس از مامور کلانتری، ترس از مهمانی رفتن، ترس از مسافرت رفتن و . . . و هنگامی که به درمان رسید بسیاری از همین ترسهای نامبرده کاملا" از بین می رود.
این موضوع نشان دهنده آن است که ترس در طول زمان با تغییر انسان از بین می رود این چه تغییری است که درون انسان رخ می دهد؟من اعتقاد دارم ترس برای تکامل یک امر حیاتی می باشد.

طبق صحبتها و مطالب گفته شده در گذشته مشخص شد که هر چیزی از ضدش قابل شناسایی است و یا به عبارت دیگر هر انسانی برای رسیدن به یک چیز بهتر باید ضد آن چیز را تجربه کند، مثلا" برای رسیدن به شجاعت باید حتما" ترس را تجربه نماید و یا اینکه اگر شما هم اکنون فرد خیلی قدرتمندی هستید حتما" نقطه ضعفهای بسیاری را پشت سر گذاشته اید و همین طور بسیاری از اتفاقات و مسائلی که به نظر ما ناگوار و ناراحت کننده هستند به خوشحالی منتهی می شوند و اصلا" شرطش همین است.

]]>
متن سی دی (( فلز وجودی و انرژی ))استاد امین 2018-05-01T04:09:42+01:00 2018-05-01T04:09:42+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/305 بابک . فضا ها به دو بخش تقسیم میگردند :1) فضای غیر قابل تغییر : فضایی است که با وجود سعی و تلاش ما و داشتن علم و دانش هر قدر هم که زمان و انرژی برای آن صرف میکنیم باز هم نمیتوانیم آن را تغییر دهیم .2) فضای قابل تغییر : فضایی است که با در دست داشتن علم و دانش و صرف زمان و انرژی ، درضمن ما اجازۀ تغییر آن را نیز داریم .در آیه ای از کلام الله بیان شده است (( هیچ موجودی یا مکانی از خود نوری ندارد مگر خداوند به او نوری داده باشد ))یعنی مکانها یا انسانهایی که خداوند بر آنها مقرر نکرده که به آنها ن
فضا ها به دو بخش تقسیم میگردند :
1) فضای غیر قابل تغییر : 
فضایی است که با وجود سعی و تلاش ما و داشتن علم و دانش هر قدر هم که زمان و انرژی برای آن صرف میکنیم باز هم نمیتوانیم آن را تغییر دهیم .
2) فضای قابل تغییر : 
فضایی است که با در دست داشتن علم و دانش و صرف زمان و انرژی ، درضمن ما اجازۀ تغییر آن را نیز داریم .
در آیه ای از کلام الله بیان شده است (( هیچ موجودی یا مکانی از خود نوری ندارد مگر خداوند به او نوری داده باشد ))
یعنی مکانها یا انسانهایی که خداوند بر آنها مقرر نکرده که به آنها نوری عطا کند یا توانی بدهد و اگر ما بخواهیم به زور به آنها نور را برگردانیم هیچ چاره ای نداریم مگر اینکه از نور یا توان خودمان به آنها بدهیم و آن مکان یا شخص را احیاء کنیم ولی به محض اینکه ما نور خودمان را از آنجا برداریم مجدد تاریکی برگشت خواهد کرد . 
مانند اینکه شما یک سال زمان و انرژی برای شخصی خرج کنید تا او را از ضدارزشها دور نمایید ، تا زمانی که شما از نور خودتان به او میدهید و از انرژی شما حرکت میکند خیلی خوب تفکر میکند و اعمال او معقول تر میگردد اما با کنار رفتن شما مجدد افکار منفی و اعمال ضد ارزش به او باز میگردد ، اگر بخواهیم در این کار اسرار بورزیم و تحت تأثیر تعصب یا اثبات موضوعی از این کار دست برنداریم عاقبت به جایی میرسیم که خودمان هم از مسیر خارج خواهیم شد و دیگر نیرو و توان لازم برای امورات زندگی خودمان را نخواهیم داشت . 
در این مواقع بهتر است اگر دیدیم آن شخص یا مکان را نمیتوانیم تغییر دهیم و کم کم خطر و تهدید دعوت به تاریکی برای ما هم وجود دارد بهتر است از آن مکان خارج شویم و یا از آن فرار کنیم .
به عنوان مثال :
رسول خدا مدتها تلاش کردند تا شهر مکه را به دین اسلام دعوت و آنها را از جهالت نجات دهند اما آن فضا غیر قابل تغییر بود و با ایشان فرمان رسید که از مکه هجرت نمایند و پی از چند سال مجدد به مکه بازگشتند و توانستند رسالت خود را به انجام برسانند .در مورد فضاهای غیر قابل تغییر یک نکته مهم وجود دارد و آن نکته این است که فضاهای غیر قابل تغییر یک زمان به خصوصی دارند و پس از گذشت زمان خودشان قفل آنها باز میشود و قابل تغییر میشوند و نیروی انسان دیگر بیهوده هدر نمیرود .

این موضوع ممکن است در شغلی باشد و یا در رابطه ای مانند برادری یا فرزندی به عنوان مثال : دو برادر با هم وارد کنگره میشوند و یکی از آنها به درمان برسد و برای به رهایی رسیدن برادر دیگر هر کاری که از دستش بر آید انجام میدهد اما فایده ای ندارد و برادر مصرف کننده هیچ رقبتی برای درمان نشان نمیدهد و زمان تغییر درون او هنوز فرا نرسیده ، حال باید چه کاری انجام دهد ؟ ادامه دهد و یا دیگر با او نشست و برخاست نداشته باشد ؟

]]>
سی دی امواج بازدارنده ذهن ( استاد امین دژاکام ) 2018-04-18T17:24:22+01:00 2018-04-18T17:24:22+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/304 بابک . برای این که بتوانیم وضعیت سیستم انرژی انسان را بهتر درک کنیم مثال استخر انرژی را میزنیم،اگر این استخر با یکسری ورودی و خروجی ترسیم شود و کار این ورودی و خروجی ها این باشد که آب را از بیرون انتقال بدهد در ما احساس به وجود می آید.یعنی احساس جابجایی اب درون استخر یا جابجایی انرژی،وقتی که پارک میرویم و سرسره بازی میکنیم از بالا سر می خوریم و پایین می آییم چه اتفاقی می افتد؟او مقداری انرژی که در خودش جمع کرده است در این سر خوردن از دست میدهد و این جوری در او لذت به وجود می آید.وقتی انرژی از دست می
سی دی امواج بازدارنده ذهن ( استاد امین دژاکام )

برای این که بتوانیم وضعیت سیستم انرژی انسان را بهتر درک کنیم مثال استخر انرژی را میزنیم،اگر این استخر با یکسری ورودی و خروجی ترسیم شود و کار این ورودی و خروجی ها این باشد که آب را از بیرون انتقال بدهد در ما احساس به وجود می آید.یعنی احساس جابجایی اب درون استخر یا جابجایی انرژی،وقتی که پارک میرویم و سرسره بازی میکنیم از بالا سر می خوریم و پایین می آییم چه اتفاقی می افتد؟او مقداری انرژی که در خودش جمع کرده است در این سر خوردن از دست میدهد و این جوری در او لذت به وجود می آید.

وقتی انرژی از دست می دهد یا انرژی دریافت میکند درونش لذت احساس به وجود می آید.این احساس و این لذت بستگی به انرژی دارد که ما جذب می کنیم و یا از دست می دهیم.

انرژی طیف دارد مثل رنگین کمان که رنگ های مختلف درونش وجود دارد،انرژی هم همین طور است رنگ هایی درونش وجود دارد،این رنگ ها ممکن است شفاف باشد و بدرخشد یا کدر و تاریک و زشت باشد.این را با کیفیت نشان میدهیم.این استخرممکن است پر باشد ولی آب لجن باشد و خیلی هم پر باشد.مثل آدمی می ماند که خیلی قوی و پر انرژی است ولی بسیار شرور است،اعمالش درست نیست،آن آب،آب لجن است.ممکن است یک ذره آب داشته باشد ولی تمیز و زلال باشد،مثل آدمی می باشد که خوب است ولی قدرت اجرا ندارد و کاری از دستش بر نمی آید.میخواهد خوبی کند ولی توانش را ندارد.ما باید هم کیفیت انرژی هم کمیتش را بالا ببریم،مجموع این دوتا را سطح انرژی می گویند.یعنی هیچ کدام به تنهایی مفهوم را کامل نمی کند.وقتی می گوییم سطح انرژی فردی بالاست یعنی هم کیفیت بالا و هم کمیت بالا دارد.

]]>
گزارش تصویری از سوم فروردین سال 97 2018-04-03T12:03:58+01:00 2018-04-03T12:03:58+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/303 بابک . گزارش تصویری از سومین روز بازدید نوروزی اعضای کنگره60 با بنیان کنگره 60...

گزارش تصویری از سومین روز بازدید نوروزی اعضای کنگره60 با بنیان کنگره 60...

]]>
گزارش تصویری از دوم روز فروردین سال97 2018-04-03T12:00:23+01:00 2018-04-03T12:00:23+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/302 بابک . گزارش تصویری از دومین روز بازدید نوروزی اعضای کنگره60 با بنیان کنگره 60دیدگاه هاتاکنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است .

گزارش تصویری از دومین روز بازدید نوروزی اعضای کنگره60 با بنیان کنگره 60

دیدگاه ها
تاکنون دیدگاهی برای این مطلب ارسال نشده است .

]]>
متن کامل سی دی آموزشی "راه درست" مهندس دژاکام 2018-04-03T11:49:09+01:00 2018-04-03T11:49:09+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/301 بابک . "بنام قدرت مطلق" سلام دوستان من حسین هستم مسافر؛امروز سه‌شنبه دهم بهمن‌ماه نودوشش است. امروز یک مبحثی را موردمطالعه قرار می‌دهیم که مربوط به تاریخ 30/05/1381 می‌باشد.استاد به شاگرد می‌گوید: چگونه‌ای؟ ساز من کوک است، ساز تو چطور؟شاگرد: ساز خودم کوک است، ولی ساز چوبی کوک نیست.اشاره دارد به ساز سه‌تار و ...استاد: رفته به دکان خراطی، خوب اشکالی ندارد.شاگرد: من تصور می‌کنم که آیا در کروات دیگر موجوداتی هستند یا خیر؟استاد: اول به سؤالی که پرسیدی پاسخ می‌دهم؛ اگر در خلقت مطلبی باشد، سخن آن‌هم هست

"بنام قدرت مطلق"

 

سلام دوستان من حسین هستم مسافر؛

امروز سه‌شنبه دهم بهمن‌ماه نودوشش است. امروز یک مبحثی را موردمطالعه قرار می‌دهیم که مربوط به تاریخ 30/05/1381 می‌باشد.

استاد به شاگرد می‌گوید: چگونه‌ای؟ ساز من کوک است، ساز تو چطور؟

شاگرد: ساز خودم کوک است، ولی ساز چوبی کوک نیست.

اشاره دارد به ساز سه‌تار و ...

استاد: رفته به دکان خراطی، خوب اشکالی ندارد.

شاگرد: من تصور می‌کنم که آیا در کروات دیگر موجوداتی هستند یا خیر؟

استاد: اول به سؤالی که پرسیدی پاسخ می‌دهم؛ اگر در خلقت مطلبی باشد، سخن آن‌هم هست و اگر نباشد پس حرفی در مورد آن گفته نمی‌شود، مرا استادی می‌گفت نگو...! اما لحظه‌ای که دیدگانم  به نادیده‌ها باز می‌شد؛ دیگر استاد در آنجا نبود و من مجنون‌وار به سماء درمی‌آمدم و اگر آنچه هست به نظر آید، دل و دیده از توان خارج می‌گردد و آنگاه آنچه پیش می‌آید چیزی جز یادی از یک ذهن بیمار نخوانند، در این مقولات مطالب بسیار است، چشم بصیرت آن بیند که چشم معمولی نمی‌تواند تحمل کند. متوجه شدی؟

]]>
متن کامل سی دی آموزشی "تعطیلات" مهندس دژاکام 2018-04-03T11:46:44+01:00 2018-04-03T11:46:44+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/300 بابک .   "بنام قدرت مطلق"  سلام دوستان، حسین هستم یک مسافر؛امیدوارم حال همه شما خوب باشد، امروز سه‌شنبه پانزدهم اسفندماه 96 هست. دو هفته مانده به پایان فصل زمستان و ورود به بهار. مطلبی را که برایتان می‌خوانم مربوط به تاریخ 81/8/16 است. یک مقداری می‌خوانم، بعد یکسری مباحث دیگر را آغاز می‌کنیم.موضوع کتاب، خوب است؛ زیرا صور پنهان را به‌طوری مطرح می‌نماید که قابل‌درک می‌شود. در زندگی اعداد، آنانی که هم اندیشه می‌باشند باهم در ارتباط می‌باشند و مطالب را با یاری هم کامل می‌نمایند و این

 

 

"بنام قدرت مطلق"

 

 

سلام دوستان، حسین هستم یک مسافر؛
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، امروز سه‌شنبه پانزدهم اسفندماه 96 هست. دو هفته مانده به پایان فصل زمستان و ورود به بهار. مطلبی را که برایتان می‌خوانم مربوط به تاریخ 81/8/16 است. یک مقداری می‌خوانم، بعد یکسری مباحث دیگر را آغاز می‌کنیم.
موضوع کتاب، خوب است؛ زیرا صور پنهان را به‌طوری مطرح می‌نماید که قابل‌درک می‌شود. در زندگی اعداد، آنانی که هم اندیشه می‌باشند باهم در ارتباط می‌باشند و مطالب را با یاری هم کامل می‌نمایند و این نشان می‌دهد که زبان، کشور، پوست، هیچ‌کدام در هدف حرکت به مبدأ تأثیر ندارد.

 موضوع کتاب خوب است مربوط به کتابی هست که من می‌نوشتم.
به‌طورکلی هر کتابی که نوشته می‌شود باید یک هدف داشته باشد. یک کتاب رمان است؛ هدفش سرگرمی است. یک کتاب ادبی است؛ مسائل ادبی در آن مطرح است. یک کتاب، کتاب شعر، یک کتاب، کتاب قصه است. یک کتاب، کتاب قصه‌های کودکانه است. یک کتاب، کتاب شیمی است، فیزیک، همه‌چیز...

]]>
متن کامل سی دی آموزشی "زرنگی" مهندس دژاکام 2018-04-03T11:41:57+01:00 2018-04-03T11:41:57+01:00 tag:http://masoudghafari-c60.mihanblog.com/post/299 بابک .  "بنام قدرت مطلق"سلام دوستان حسین هستم مسافر؛ امروز سه‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه است. مبحثی که برایتان می‌خوانم مربوط به ۲۶/۶/۸۱ است. می‌خوانم و وارد یک سری بحث‌ها می‌شویم:  این فاصله زمانی برای بُعد زمین معنا دارد و برای ابعاد و یا حلقه‌های دیگر مفهوم دیگری است.  در مورد زمین صحبت می‌کند که زمان در بُعد زمین و در بُعد حیات مادی معنا پیدا می‌کند. اگر ما از جهان مادی خارج شویم، مفهوم زمان چیز دیگری است و اگر به دنیای آخرت برویم که انشا الله همگی در آینده خواهیم رفت، پارا

 

"بنام قدرت مطلق"

سلام دوستان حسین هستم مسافر؛

امروز سه‌شنبه ۱۷ بهمن‌ماه است. مبحثی که برایتان می‌خوانم مربوط به ۲۶/۶/۸۱ است. می‌خوانم و وارد یک سری بحث‌ها می‌شویم:

 

 

این فاصله زمانی برای بُعد زمین معنا دارد و برای ابعاد و یا حلقه‌های دیگر مفهوم دیگری است.

 

 در مورد زمین صحبت می‌کند که زمان در بُعد زمین و در بُعد حیات مادی معنا پیدا می‌کند. اگر ما از جهان مادی خارج شویم، مفهوم زمان چیز دیگری است و اگر به دنیای آخرت برویم که انشا الله همگی در آینده خواهیم رفت، پارامتر زمان فرق می‌کند و مفهوم دیگری دارد. در کتاب آسمانی هم می‌گوید زمان دو گونه است؛ یکی آنچه شما می‌شمارید یا آنچه شما می‌دانید مثلاً فرشتگان و روح به آسمان عروج می‌کنند، روزی که برابر است با پنجاه‌هزار سال یا پنج هزار سال از آنچه که شما می‌شمارید. منظور این است که در کتاب هم مطرح می‌شود. این‌ها نکات جالبی است که در زمان قدیم مطرح می‌شد که بُعد زمان در زمین و ماوراء زمین کاملاً باهم متفاوت هستند. وقتی می‌گوییم ماوراء زمین، منظور از زمین جهان فیزیکی نیست، هرکجا که ماده به این شکل و فرم وجود داشته باشد، زمان هم داریم. منظور این است وقتی‌که ما از جهان دیگر یا از نیستی پا به این جهان گذاشتیم اینجا زمان هست که ما دربُعد زمان آموزش ببینیم و شرایط خاصی را بگذرانیم جهت فراگیری خیلی از مطالب و خیلی مسائل دیگر که سیاست‌های کائنات است. وقتی‌که ما پا به عرصه حیات می‌گذاریم، به‌طور عمده سه مرحله‌ی زمانی را طی می‌کنیم؛ یک مرحله ایام کودکی است، در مرحله کودکی در حال آموزش، یادگیری و فراگیری هستیم. دوره کودکی انسان بسیار زیاد و طولانی است. اگر بخواهید بفهمید چگونه؟ آن را با حیوانات مقایسه کنید؛ می‌بینید اسب در یک‌سالگی کامل می‌شود، بچه‌دار هم می‌شود و... اگر به همه حیوانات نگاه کنید می‌بینید که در یک‌سالگی کامل می‌شوند ولی دوره‌ی بلوغ انسان خیلی بالا است که حداقل آن ۱۸ سال است تا ازنظر رشد فکری کامل شود. دو سال طول می‌کشد تا بچه راه بیفتد، یک سال طول می‌کشد دندان دربیاورد، 

]]>